MRAZIVĚ NÍZKÉ CENY! Až 35 % na vybrané polohovací stoly a ergonomické židle! | Prodlužujeme do 21. ledna 23. ledna nebo do vyprodání zásob.
Z důvodu inventury se doba odeslání může prodloužit o 1 - 3 dny. Děkujeme za pochopení.
Bolest zad, která trápí miliony lidí po celém světě, často souvisí se špatným držením těla, přílišným sezením a nedostatečnou ergonomií. Práce v sedě a statická povaha práce u počítače tyto problémy ještě zhoršují, což vede k nerovnováze v pohybovém aparátu a chronické bolesti. Faktory jako je přetížení svalů, špatné držení páteře a nedostatečná podpora bederní páteře dále přispívají k tomuto rostoucímu zdravotnímu problému [1].
Rozpoznání komplexní povahy bolesti zad je klíčové pro vytváření zdravějšího pracovního prostředí.
Stoly s nastavitelnou výškou se staly ideálním řešením v boji s negativními účinky dlouhého sezení. Ergonomicky správně zařízené pracovní místo umožňuje snadný přechod mezi prací vsedě i vestoje, podporuje pravidelný pohyb a snižuje zátěž na páteř [2]. Díky možnosti přizpůsobení pracovní polohy jednotlivci minimalizují riziko vzniku chronické bolesti zad a podporují optimální držení těla.
Přizpůsobivost stolů s nastavitelnou výškou zohledňuje různé preference uživatelů a umožňuje jim personalizovat si své pracovní místa podle vlastních potřeb pohodlí. Díky schopnosti přecházet mezi sedací a stojací polohou mohou uživatelé minimalizovat tlak na meziobratlové ploténky a zlepšit krevní oběh, což vede ke snížení napětí svalů a zvýšení celkové pohody [3].
Instalace stolů s nastavitelnou výškou do kancelářského prostředí navíc podporuje větší produktivitu. Velké množství lidí, kteří používají zvedací stoly se shoduje, že mají v průběhu i po skončení pracovní doby více energie a lépe se soustředí. To vše vede k větší angažovanosti a zlepšené pracovní spokojenosti [4].
[1] Hoy D, et al. "The global burden of low back pain: estimates from the Global Burden of Disease 2010 study." Annals of the Rheumatic Diseases 2014;73:968-974.
[2] Callaghan JP, McGill SM. "Intervertebral disc herniation: studies on a porcine model exposed to highly repetitive flexion/extension motion with compressive force." Clinical Biomechanics 2001;16(1):28-37.
[3] Chau JY, et al. "A review of interventions that promote eating by altering the size of the portion, plate, or container." Journal of Nutrition Education and Behavior 2015;47(2):134-153.
[4] Pronk NP. "Evidence-Based Worksite Wellness Program in the Workplace." Population Health Management 2010;13(5):263-271.